Роджър Федерер (Швейцария) спечели за рекорден девети път турнира по

...

Федерер спечели девета титла в Хале

Роджър Федерер (Швейцария) завоюва за рекорден девети път шампионата по тенис на трева в немския град Хале с награден фонд 1.966 милиона евро.

Водачът в схемата Федерер разгроми в 11-ия си край в конкуренцията поставения под номер 4 представител на домакините Александър Зверев с 6:1, 6:3 единствено за 53 минути.

Така 35-годишният швейцарец не позволи пробив и заслужи 92-а купа в кариерата си и четвърта за сезона без изгубен сет.

Федерер взе първите четири гейма по пътя си към триумфа в първия сет единствено за 22 минути. Във втората част той проби за 4:2 и до края резервира преднината си.

Швейцарецът, който игра 140-и край в кариерата си, не даде особени шансове на противника, откакто завоюва 33 от 42 разиграни точки при личен сервис. Така той стана най-възрастният първенец в историята на шампионата в немския град.

20-годишният Зверев пък загуби мача за трофея в Хале за втора поредна година, а през предишния сезон той победи на полуфиналите точно Федерер в три сета.
Източник: btvnovinite.bg