Роджър Федерер се справи лесно със съпротивата на Томаш Бердих

...

Федерер пречупи лесно Бердих и се доближи на две победи от 20-ата

Роджър Федерер се оправи елементарно със съпротивата на Томаш Бердих и се приближи на две победи от юбилейната 20-а купа от Големия шлем. Маестрото се класира за полуфиналите на Откритото състезание на Австралия след триумф над чеха със 7-6 (7-1), 6-3, 6-4.

36-годишният швейцарец, който е петкратен първенец на Аустрелиън Оупън и пази купата си от предишния сезон, наниза 15 аса, пласира 61 уинъра и направи четири пробива от осем благоприятни условия в дуела, който продължи два часа и 14 минути. Резултатът в мачовете сред двамата стана 20-6 в интерес на Федерер.

Сега на Роджър му следва задачата да спре похода на 21-годишния южнокореец Хьон Чун, който сътвори възторг в Мелбърн и по пътя си към полуфиналите отстрани четвъртия в света Александър Зверев и някогашния №1 Новак Джокович. Федерер до момента не е играл с младия азиатец. /БГНЕС
Източник: bgnes.com