Роджър Федерер постигна 17-а победа от 17 мача през 2018

...

Федерер ще играе с Дел Потро във финала в Индиън Уелс

Роджър Федерер реализира 17-а победа от 17 мача през 2018 година и се класира за финалния дуел в шампионата от сериите " Мастърс " в Индиън Уелс. Световният №1 записа най-успешният старт в кариерата си след поврат против 49-ия в ранглистата Борна Чорич 5:7, 6:4, 6:4.

Федерер ще играе на трети край от началото на година след тези в Australian Open и Ротердам. В първия шампионат от Големия шлем Маестрото победи Марин Чилич, а в Холандия надделя Григор Димитров.

Това беше втора среща сред Чорич и Федерер и за повторно швейцарецът печели. Преди това той надви и в борбата им в Дубай през 2015 година.

Чорич направи мощен първи сет и след 41 минути поведе в резултата, с помощта на пробив в 11-я гейм. Втората част стартира обещаващо за гения от Босна и Херцеговина, откакто той проби Федерер още един път. Маестрото обаче се събра в края на сета, когато стигна до два пробива при 3:4 и 5:4, с цел да изравни резултата.

Federer does it! The World No. 1 wins his 17th straight match to start the season, a personal best, advancing to the final at Indian Wells in which he'll attempt to win a record sixth @BNPPARIBASOPEN
Източник: dnevnik.bg