Рим. Новак Джокович не загуби концентрация по време на дълго

...

Джокович победи Фриц след прекъсване от два часа заради дъжд в Рим

Рим. Новак Джокович не загуби централизация по време на дълго спиране поради дъжд и победи с 6:3, 7:6(5) Тейлър Фриц в мач от първия кръг на шампионата по тенис от сериите " Мастърс " в италианската столица Рим.

По-голямата част от мача сред сърбина и американеца се игра с къси спирания поради лек дъжд, а съдиите даже изчакаха сервис-гейм на Джокович за мача. Лидерът в международната класация обаче не го завоюва и Фриц изравни за 5:5 с пробив. В този миг играта бе прекратена и двамата тенисисти почиваха два часа.

След подновяването Джокович и Фриц си размениха по един гейм, а сърбинът завоюва последните три точки в тайбрека и затвори срещата за час и 38 минути игрово време.

В идващия си мач Джокович ще играе против Алехандро Давидович Фокина, който в профил с 6:2, 6:3 британеца Камерън Нори.
Източник: focus-news.net