Рилски спортист записа победа с 81:62 точки в контрола срещу

...

Рилски спортист се справи с македонския ТФТ в контрола

Рилски състезател записа победа с 81:62 точки в контрола против македонския ТФТ Скопие.

Двата отбора изиграха добър дуел, в който баскетболистите на ТФТ съумяха да поведат в началните минути от срещата и след 10 минути игра водеха с 16:22. Добри изяви на Крис Минков и Димаджио Уигинс във втората четвърт обаче разрешиха на отбора ни да стигне до поврат и на почивката да води с 37:31.

Още от началото на втората половина от дуела разликата стартира да пораства и след 30 минути игра таблото в зала „ Арена Самоков “ показваше 62:49 в интерес на Рилски, а основни виновници за покачването й бяха гардът Брендън Рандолф и Евън Бати. В последната четвърт гостите от Северна Македония пробваха да се върнат в мача, само че това по този начин и не се случи и Рилски съумя без проблеми да се поздрави с крайния триумф в срещата.

В мача присъединяване взеха всички налични състезатели на Рилски състезател, като всеки един от тях съумя да се разпише в дуела.