Рилски спортист спечели 10-а си победа в НБЛ след успех

...

Рилски вкара 100 за победа край морето

Рилски състезател завоюва 10-а си победа в НБЛ след триумф над Черно море Тича във Варна със 100:82. Самоковци имат 7 загуби в актива си. За варненския отбор загубата е 15 от началото на сезона, като отборът има единствено 2 триумфа. За домакините Георги Боянов, който преди началото на мача бе награден като MVP в НБЛ за януари и февруари, приключи срещата с " дабъл-дабъл " - 24 точки и 13 битки. С " дабъл-дабъл " приключи и Антъни Гуджино от гостите - 13 точки и 10 битки.

В началото на първата част домакините поведоха с 6:3, откакто вкараха две тройки посредством Пламен Алексиев и Георги Боянов, а за гостите тройка наниза Юджийн Харис. След малко повече от 4 минути игра Черно море Тича поведе с 6 точки при 13:7. Домакините успяваха да поддържат преднина, само че към 2 минути преди края на първата четвърт разрешиха на Рилски състезател да изравни при 20:20. Черно море Тича съумя да вземе първата част с 28:25.

В началото на втората четвърт гостите изравниха при 33:33, а по-късно поведоха с 8 точки при 37:45. Около 20 секунди преди почивката домакините изравниха при 47:47, само че на полувремето изоставаха с 2 точки - 47:49. През първото полувреме играчите на Черно море Тича съумяха да осъществят 6 тройки от 16 опита против 4 от 11 опита на гостите.

След почивката играта бе равностойна и резултатът бе изрявняван на два пъти при 49:49 и 51:51. С тройка на Мартин Стефанов домакините съумяха да поведат при 54:53. След малко повече от пет минути игра Черно море Тича поведе с 8 точки при 63:55, откакто Веселин Георгиев съумя да осъществя два от трите наказателни удари за тима си. След няколко несполучливи офанзиви на домакините две минути и половина преди края на третата част с тройка на Юджийн Харис Рилски състезател съумя да стопи изоставането си до 2 точки - 63:65. Минута и половина преди края на третата част с тройка на Златин Георгиев гостите поведоха при 66:65, а преди последната част резултатът бе 72:68 за Рилски състезател.

В началото на последната част гостите съумяха да усилят преднината си, която доближи 12 точки 5.14 минути преди края на мача. До края на срещата рилски състезател нямаше проблеми и завоюва със 100:82.