Рилски спортист продължава победния си поход, записвайки успех №17 от

...

Рилски изкова победа №17 без треньора си и основен играч в Пловдив

Рилски състезател продължава победния си поход, записвайки триумф №17 от началото на сезона в НБЛ, откакто се наложи със 79:78 (17:27, 24:19, 12:11, 26:21) над Академик Пловдив в мач от 18-ия кръг на шампионата. Тимът от Самоков още не е усетил усета на загубата, а пловдивчани са с 6 победи и 10 загуби в сметката си.

Мачът в зала " Сила " се оказа извънредно тежък за гостите, които бяха без старши-треньора си Людмил Хаджисотиров и без опитния си гард Брендън Рандолф. Баскетболният експерт е с вирус, а плеймейкърът лекува остаряла травма, научи Sportal.bg.

Иначе конфликтът стартира мощно за домакините, които с лекост натрупаха преднина от 10 точки пред противника си още през първата част. Баскетболистите на Любомир Киров съумяха да се върнат в играта, намалявайки разликата до 5 точки преди почивката. Те резервираха темпото си и след паузата, като срещата продължи извънредно равностойно, а обратът пристигна в последните минути.

Димажио Уигинс и Чавдар Костов вкараха по 18 точки за Рилски състезател, с 14 се разписа Крис Минков.

За Академик Пловдив 16 точки вкара Васил Бачев, а 15 добави Александър Милов.

Снимки: Startphoto