Рилски спортист“ победи като гост Блокотехна“ (Македония) с 85:84 точки

...

Рилски спортист“ с драматичен успех в Македония

„ Рилски състезател “ победи като посетител „ Блокотехна “ (Македония) с 85:84 точки в трагична среща от последния кръг на постоянния сезон на Балканската лига по баскетбол за мъже.

Така възпитаниците на Людмил Хаджисотиров приключиха преди всичко в класирането с 11 победи и единствено една загуба, а „ Блокотехна “ остана на второ място с 10:2.

И двата тима се класират непосредствено за финалната четворка на шампионата.

„ Рилски състезател “ ще играе на полуфиналите против спечелилия от мача сред „ Академик “ (Пловдив) и „ Башкими “, а „ Блокотехна “ ще се изправи против спечелилия от двойката „ Левски “ – „ Тирана “.

Двата тима изиграха извънредно равносилен мач. „ Рилски състезател “ въпреки всичко съумя да поведе с 43:31 малко преди почивката, само че домакините дадоха отговор със серия от 8:0 за 43:39 на полувремето.

Всичко в мача се реши пет секунди преди сирената, когато Травис Тейлър направи забивка за 85:84 и беше фаулиран, само че изпусна наказателния удар.

Със сирената за домакините Данило Миятович пропусна от тройката.

За българския отбор Дерек Райт приключи с 23 точки и 7 асистенции, 19 точки вкара Травис Тейлър, а 16 точки осъществя Еван Равънел.

За „ Блокотехна “ най-резултатен беше Антон Казарновски с 21 точки, 20 точки добави Данило Миятович.
Източник: bnr.bg