Рилски спортист победи като гост Академик Бултекс 99 (Пловдив) със

...

Рилски спортист поведе в серията за бронзовите медали в НБЛ

Рилски състезател победи като посетител Академик Бултекс 99 (Пловдив) със 77:56 в първия мач от плейофа за бронзовите медали на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Играе се до две победи от три срещи.

Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров са домакини на втория мач във вторник и при триумф ще завоюват бронзовите медали за трета поредна година. В дуела нямаше никаква конспирация, откакто гостите поведоха още от началните минути и водеха безапелационно до края.

Играчите на Рилски състезател имаха преднина от 45:24 на почивката и 62:43 преди последната четвърт. Най-резултатен за спечелилите беше Шелдън Джетър с 18 точки.

14 точки и 8 добави Травис Тейлър, а 13 точки означи Мартин Маринов. За Академик Никола Маравич записа 12 точки и 7 битки. По 9 точки прибавиха Александър Груев и Васил Михайлов.