Рилски спортист надделя над Спартак Плевен с 87:68 (23:17, 26:19,

...

Рилски се справи убедително със Спартак

Рилски състезател надви над Спартак Плевен с 87:68 (23:17, 26:19, 22:18, 16:14) като хазаин в „ Арена Самоков “ в дербито на 20-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Самоковци се върнаха на победния път след загубата в предишния кръг на шампионата, реализираха 18-и триумф от 19 изиграни мача и остават отпред във краткотрайното класиране. За плевенчани провалянето бе девето също от 19 срещи, като те заемат четвърта позиция.

Воденият от старши треньора Людмил Хаджисотиров отбор имаше предимство през целия мач и преобладаваха в битката под кошовете (46-28). Домакините поведоха още в първите минути и в края на първата четвърт резултатът бе 23:17. Силна втора част оказа помощ на Рилски състезател за усили преднината си до 49:36 на почивката. Плевенчани не съумяха да се опълчват задоволително на домакините и през второто полувреме, а след 30 минути игра изоставаха с 54:71. Най-голямата разлика доближи 27 точки.

Най-полезен за Рилски състезател беше Димаджио Уигинс със 17 точки и 13 битки, а за Спартак Семаджи Хейнс-Джоунс се регистрира с 20 точки, 3 битки и 2 асистенции.

В идващия кръг на 12 февруари Рилски състезател ще гостува на Шумен, Спартак Плевен почива.