Резервата Ондржей Павелец спря 41 удара на вратата на Ню

...

Павелец замести Лундквист с 41 спасявания при победа срещу Питсбърг

Резервата Ондржей Павелец спря 41 удара на вратата на Ню Йорк Рейнджърс за победа с 4:3 против Питсбърг в мач от постоянния сезон на Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ). С това Рейнджърс се приближиха на точка от първенците в Столичната дивизия, само че не престават да изостават с четири от водача Ню Джърси, който надделя с 4:1 Кълъмбъс.

Бу Нийвс, Йеспер Фаст, Матс Дзукарело и Павел Бухневич вкараха головете за нюйоркчаните, а Павелец размени титулярния вратар Хенрик Лундквист, който отпадна от групата заради вирусно заболяване. Бухневич пък вкара победния гол, откакто негов пас пред вратата на Питсбърг се отклони в Крис Летанг и Тристан Джари 11:12 минути преди сирената.

BOO! @boonieves from out of nowhere with his first NHL goal. #NHLFirsts pic.twitter.com/AtnZn6btXj
— NHL (@NHL) 6 декември 2017 година
Фил Кесел вкара 13-ия си гол за Питсбърг и оглави листата на реализаторите в състава на първенците. Конър Шийри записа деветото си попадение, а Патрик Хорнквист вкара за 11-и път за Питсбърг, който влезе в мача при серия от четири победи. Джари приключи срещата с 25 спасявания, само че не съумя да се намеси при рикошета в стика на Летанг.

Стефан Ньосен, Тейлър Хол и Йспер Брат записаха по гол и асистенция, а Кори Шнайдер избави 41 удара при победа на Ню Джърси с 4:1 против Кълъмбъс. Травис Заяц също се разписа, а Нико Хиршер направи две асистенции за Дяволите, които още веднъж оглавиха Столичната дивизия при точка преднина против Кълъмбъс и две против Ню Йорк Айлъндърс.

Яни Гурде вкара два гола за Тампа Бей при успеха с 6:2 против Островитяните, които преобладаваха първите 16 минути на втората част, само че по-късно получиха три шайби до сирената. Гурде се разписа при числено преимущество за 4:2 след 16:22 минути игра, а по-късно вкара и след рикошет. Владислав Наместников пък означи гол 50 секунди по-късно. Брейдън Пойнт, Андржей Шустър и Крис Куниц също вкараха по един гол за Светкавиците, които водят в Атлантическата дивизия.

Детройт пък победи с 5:1 Уинипег и смъкна противниците си от върха на Централната дивизия, където водач към този момент е Нешвил.

101 career games and 50 goals. @PatrikLaine29 officially has a second home.

2-1 Red Wings through 40 minutes. #WPGvsDET pic.twitter.com/NFQON5vrkU
Хищниците надделяха с 5:2 Далас и са с точка пред Уинипег.