Рейнджърс срази с 4:2 като гост Борусия Дортмунд в първи

...

Борусия Дортмунд катастрофира тежко срещу Рейнджърс

Рейнджърс съкруши с 4:2 като посетител Борусия Дортмунд в първи плейофен мач в Лига Европа. Шотландският гранд поведе с 3:0 след попадения на Джеймс Тавърниър (38-дузпа), Алфредо Морелос (41) и Джон Луднстрам (49). Малко по-късно Джуд Белингам върна едно попадение, само че в 54-ата минута Дан-Аксел Загаду си вкара автогол. В 82-ата минута Рафаел Герейро резервира най-малко минимални шансове за „ жълто-черните”, които през днешния ден бяха без Ерлинг Халанд, преди реванша.

Гостите започнаха по-добре мача и можеше да поведат още в 10-ата минута. Тогава Борна Баришич се озова на стрелкова позиция, само че Грегор Кобел съумя да избие с крайник. „ Жълто-черните” бяха покрай гол в 33-ата минута, когато Баришич в последния миг съумя да изпревари Дониел Мален, който от няколко метра нямаше по какъв начин да сбърка след пас на Марко Ройс.

Три минути по-късно шотландският гранд получи дузпа. Дан-Аксел Загаду игра с ръка след центриране от корнер. Главният рефер прегледа обстановката на ВАР и уточни бялата точка. Зад топката застана Джеймс Тавърниър, който с удар в левия ъгъл откри резултата.

180 секунди по-късно гостите удвоиха задатъка си. Джо Арибо отклони топката след центриране от корнер на далечната греда, където Алфредо Морелос вкара във вратата.

Четири минути след почивката преднината на Рейнджърс стана класическа. Райън Кент откри Джон Лундстрам на границата на наказателното поле, който с мощен удар бе прецизен за 0:3.

Две минути по-късно Борусия се върна в мача. Рафаел Герейро подаде към Джуд Белингам на границата на пеналта и младият англичанин се разписа за 1:3.

В 54-ата минута гостите вкараха четвърти гол. Арибо откри Морелос в наказателното поле. Колумбийският нападател потърси собствен съотборник, само че топката срещна крайници на Загаду и се озова в мрежата на Грегор Кобел.

В 82-ата минута „ жълто-черните” стигнаха до второ попадение. Рафаел Герейро получи топката пред наказателното поле и с мощен шут матира Алън МакГрегър за 2:4.