Република Корея надви Сирия с 2:1 с късен гол на

...

Южна Корея пречупи Сирия с гол в края на Сон

Република Корея надделя Сирия с 2:1 с късен гол на Хюн-Мин Сон и остана без проваляне в група А на международните квалификации в зона Азия. Нападателят на Тотнъм се разписа отблизо разстояние минута преди края и корейците водят със седем точки от три мача, като първите два тима от групата от общо шест се класират непосредствено за Катар 2022.

Корейците преобладаваха против Сирия и пропуснаха доста положения, като единствено нападателят Хи-Чан Хван опропасти три чисти. Той обаче даде асистенция на Ин-Бом Хван в 48-та минута и макар че Омар Хрибин изравни в 84-та минута, Сон донесе успеха на Република Корея в заключителните секунди.

Националният тим на Сирия, който в никакъв случай не се е класирал на международни финали, има единствено точка от първите си три мача.

По-късно през днешния ден тимът на Иран има опция да смъкна Република Корея от първото място. Иранците са с две победи от два мача и одобряват Ливан от 17:30 българско време.