Реал Сосиедад пропусна да запише първа победа за сезона, след

...

Реал Сосиседад се размина с първата си победа в добавеното време срещу Селта

Реал Сосиедад пропусна да запише първа победа за сезона, откакто приключи наедно 1:1 като хазаин на Селта Виго в дуел от втория кръг на испанската Ла Лига, откакто гостите се измъкнаха с попадение надълбоко в добавеното време.

Баските поведоха в 22рата минута посредством Андер Баренечеа след отлична асистенция на Такефуса Кубо.

През второто полувреме обаче домакините бяха надиграни от футболистите на Рафаел Бенитес, които дълго време не успяваха да изравнят. След няколко пропилени шанса те стигнаха до своето в четвъртата минута на добавеното време, когато някогашният бранител на Барселона Оскар Мингеса беше прецизен за крайното 1:1.

По същия метод през предишния сезон, още веднъж на „ Реале Арена “, Сосиедад разреши на Селта да изравни отново за 1:1. „ Чури урдин “ сториха сходно нещо и в първия кръг преди седмица, когато водеха с 1:0 на Жирона, само че в последна сметка мачът приключи 1:1.

За Селта това е първа точка, защото на старта отборът от Галисия отстъпи с 0:2 от Осасуна.