Реал Сосиедад победи Уеска с 1:0 акто гост в първия

...

Реал Сосиедад удържа победата над Уеска с девет души

Реал Сосиедад победи Уеска с 1:0 акто посетител в първия мач от 5-ия кръг на Примера дивисион в петък вечер. Баските стигнаха до триумфа, макар че приключиха мача с 9 души на терена.

Гостите поведоха в 64-ата минута, когато Тео Ернандес напредна отляво и върна за Микел Мерино на границата на пеналта, като той със мощен удар прати топката във вратата за 0:1.

В 71-ата минута обаче Реал Остана с човек по-малко на терена, откакто Хуанми получи първо жълт, а по-късно и червен картон за оборване на съдийското решение.

В 82-ата минута и Тео Ернандес бе пратен под душовете с дериктин червен картон за удар в лицето на съперников състезател.

Уеска обаче не съумя да се възползва от сериозното си числено преимущество в оставащите минути и гостите си потеглиха удовлетворени с трите точки.

След този триумф Реал излезе на 6-ото място със 7 точки. Уеска пък се намира на 16-ата позиция с 4 извоювани точки.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

КЛАСИРАНЕ
Примера дивисион 5 кръг, петък 21 септември  Уеска 0:1краен резулат  Реал Сосиедад