Реал (Мадрид) записа най-лошото си представяне в Ла Лига от

...

"Реал" завърши сезона с 12-а загуба и освирквания у дома

" Реал " (Мадрид) записа най-лошото си показване в Ла Лига от 20 години насам, откакто загуби 12-и мач в шампионата. От сезон 1998-99 мадридчани нямаха толкоз провали в границите на 34 срещи.

В последния си мач, освен това на " Сантяго Бернабеу " " Реал " игра доста едва. Тимът насочи единствено два точни удара за 90 минути и беше освиркан от личните си почитатели. Точни за " Бетис " бяха Лорен в 61-ата минута и някогашният състезател на " Реал " Хесе Родригес четвърт час преди края.

В крайното класиране " Реал " е трети с 68 точки, на осем зад втория " Атлетико " и 19 зад първенеца " Барселона ".

Каталунците също не завоюваха в последния си мач. При гостуването на " Ейбар " " Барселона " записа тъждество 2:2. Всички голове на " Ипуруа " паднаха през първото полувреме в един зрелищен мач.

© Reuters

Продуктът на школата на " Барселона " Марк Кукурея откри за " Ейбар ", само че по-късно каталунците обърнаха с две попадения на Лионел Меси в границите на 60 секунди.

В края на първата част Де Бласис изравни и това беше крайният резултат.

С двете си попадения против " Ейбар " Меси приключи като водещ изпълнител в Ла Лига с 34 гола.
Източник: dnevnik.bg