Реал Мадрид записа четвърта поредна победа в Ла Лига, след

...

Реал М. дръпна с 10 точки на върха след класика в Памплона

Реал Мадрид записа четвърта поредна победа в Ла Лига, откакто надделя с 3:0 Майорка като посетител. Звездата на мадричани Карим Бензема вкара две попадения и подаде за гола на Винисиус, само че напусна терена контузен пет дни преди Ел Класико.

Тимът, воден от Карло Анчелоти, към този момент има 10 точки преднина пред втория Севиля с актив от 66. Майорка е на 16-о място с 26 точки.

" Лос бланкос " си изковаха успеха през втората част, откакто през първото полувреме не падна нито един гол, а до подобен по-близо бе отборът на Майорка. В 36-ата минута домакините можеха да поведат, само че ударът на Пабло Мафео се отби в десния непряк дирек.

Второто полувреме стартира добре за Реал Мадрид. В 56-ата минута Феде Валверде лиши топката на дъгата от Идрису Баба, подаде към Карим Бензема, а французинът пусна към Винисиус, който от близко я прати във вратата.

След откриващото попадение Реал заигра още по-уверено, което докара и до втори гол. Преди него обаче в 70-ата минута Родриго се контузи и бе заменене от Марко Асенсио.

В 77-ата минута Винисиус и Карим потеглиха в контраофанзива, а бразилецът бе съборен в наказателното поле от Оливан и последва дузпа. С нейното осъществяване се зае Бензема, който не остави шансове на вратаря. Три минути по-късно травма получи и Ферлан Менди, който бе сменен от Марсело.

Осем минути преди края на дуела влезлият като запаса Марсело центрира към Бензема, който с глава се разписа за 0:3.

Другата неприятна вест за Карло Анчелоти пристигна в 85-ата минута, когато Бензема се контузи и трябваше да излезе от игра, а петте смени към този момент бяха направени.

Следващият дуел на Реал в Ла Лига е Ел Класико. Мадричани одобряват огромния си противник Барселона на 20 март, неделя на " Сантиаго Бернабеу ".
Източник: lupa.bg