Реал Мадрид стигна до четвъртия си последователен успех в испанското

...

Реал Мадрид се справи мининално с Майорка

Реал Мадрид стигна до четвъртия си пореден триумф в испанското състезание, надигравайки минимално с 1:0 като посетител състава на Майорка в дуел от 31-ия кръг.

Единственото попадение в срещата осъществя Орелиан Чуамени при започване на второто полувреме, когато французинът насочи мощен удар от отдалеченост, който рикошира в тялото на негов противник и влетя неспасяемо във вратата на домакините.

Иначе преди почивката осъществяване на Джуд Белингам срещна напречната греда, а изстрел с глава на Антонио Раийо провокира избавяне на стража на " лос бланкос " Андрий Лунин.

След почивката пък и при резултат 1:0 в интерес на мадридчани футболистите на Карло Анчелоти можеха да осъществят и още попадения, само че пропуски от преференциални позиции направиха Браим Диас и Федерико Валверде.

Въпреки тях обаче Реал Мадрид стигна до крайния триумф, след който тимът остава водач в подреждането на Ла Лига със 78 точки и краткотрайно усили задатъка си пред Барселона на 11 преди мача на каталунците по-късно довечера против Кадис.