Реал (Мадрид) спечели титлата на Шампионската лига за 14-и път,

...

Реал се справи с Ливърпул и отново седна на европейския трон

" Реал " (Мадрид) завоюва купата на Шампионската лига за 14-и път, правейки поредна корекция на личния си неосъществим връх. На финала пред към 80 хиляди фенове на " Стад дьо Франс " в Париж " белите " надделяха " Ливърпул " с 1:0.

Винисиус вкара попадението на следващия " мадридистки " успех в 59-ата минута

Големият мач стартира с 37 минути забавяне поради големи гафове на уредниците, довели до затруднено влизане на почитателите на " Ливърпул ", хиляди от които бяха отвън арената малко преди 22 часа.

https://www.clubz.bg/uploads/2022/05/полиция Реал Ливърпул ШЛ 2022 АП.jpg " border= " 0 " alt= " " width= " 800 " height= " 533 " />

Двата тима започнаха внимателно, а първите голови положения се откриха пред " Ливърпул ". Вратарят Тибо Куртоа, чиято роля в мача занапред щеше да става все по-голяма избави удари на Мохамед Салах и Тиаго Алкантара.

В 20-ата минута Фабиньо подаде в наказателното поле за Садио Мане, който дриблира около трима и стреля, а топката бе отбита в дясната греда от плонжиралия Куртоа, който малко по-късно улови.

https://www.clubz.bg/uploads/2022/05/Реал Ливърпул Тиаго Каземиро 2022 АП.jpg " border= " 0 " alt= " " width= " 800 " height= " 534 " />

" Ливърпул " бе по-активен в офанзива през първото полувреме, по-често се играеше в половината на неговия противник, който по-трудно изнасяше топката, усложнен от пресата на " алените ".

" Реал " сътвори първото си положително състояние едвам в 43-тата минута. След блъсканица в наказателното поле Карим Бензема означи гол, само че флагът за засада бе вдигнат, защото вратарят бе пред него, а пред голлинията имаше единствено един защитник.

Положението бе гледано дълго време от ВАР и в последна сметка основният арбитър Клеман Тюрпен не призна гола за постоянен. Положението си остава противоречиво, защото топката стигна до френския национал от крайници на Фабиньо.

И двата тима започнаха доста надъхано след почивката. И ненапълно обратно на логиката, защото и тогава " Ливърпул " атакуваше повече и пропускаше повече, " Реал " откри.

https://www.clubz.bg/uploads/2022/05/Реал Ливърпул Винисиус гол АП.jpg " border= " 0 " alt= " " width= " 800 " height= " 534 " />

Федерико Валверде овладя в половината на " алените ", напредна по дясното крило и подаде за Винисиус Жуниор на далечната греда, а бразилецът вкара с лекост.

" Ливърпул " натисна след попадението и стигна до две положения за Салах. В първото египетският нападател стреля диагонално и Тибо Куртоа плонжира за спасяването, а във втория случай голмайсторът стреля от доста дребен ъгъл и стражът отрази с крайник.

https://www.clubz.bg/uploads/2022/05/Реал Ливърпул Салах Куртоа АП.jpg " border= " 0 " alt= " " width= " 800 " height= " 533 " />

В края на мача " Ливърпул " атакуваше лудо, а " Реал " контраатакуваше. Голове можеха да паднат и в двете порти. Белгийският вратар на имаше още една магическа интервенция против Салах. А " лос меренгес " изтърваха няколко пъти да решат мача по-рано.

https://www.clubz.bg/uploads/2022/05/Реал Мадрид май 2022 ШЛ край АП 1.jpg " border= " 0 " alt= " " width= " 800 " height= " 533 " />

В последна сметка " Реал " изпраща сезон, в който стана и първенец на Испания. А Карло Анчелоти е единственият треньор с четири трофея в ШЛ.

https://www.clubz.bg/uploads/2022/05/Салах Шампионска лига 2022 АП.jpg " border= " 0 " alt= " " width= " 800 " height= " 533 " />