Реал Мадрид спечели с 2:0 като гост срещу Осасуна и

...

Реал Мадрид победи Осасуна с късни голове и съкрати изоставането от Барселона

Реал Мадрид завоюва с 2:0 като посетител против Осасуна и редуцира преднината на Барселона на върха в испанското състезание по футбол до пет точки. Каталунците обаче още веднъж да я усилят, те играят през днешния ден против Кадис.

„ Кралете “ стигнаха до сложна победа без централния си нападател Карим Бензема, който не игра поради травма. На неговото място започва Винисиус, който бе най-голямата опасност за Осасуна. Негов гол бе анулиран поради засада при започване на второто полувреме.

Осасуна имаше своите положения, удари и напречната греда в 62-ата минута посредством Мой Гомес. Хон Монкайлоа също имаше късмет да открие за домакините, само че не съумя от комфортно състояние.

Реал стигна до успеха с два късни гола на Валверде в 78-та минута и Асенсио минута преди края.

Източник: safenews.bg