Реал (Мадрид) си върна аванса от 4 точки пред Барселона

...

Реал докосва титлата в Ла Лига след успех над Алавес

Реал (Мадрид) си върна задатъка от 4 точки пред Барселона във краткотрайното класиране на Ла Лига. Това стана факт след победа с 2:0 над Алавес в дуел от 35-ия кръг на шампионата.

Резултатът откри Карим Бензема от дузпа в 11-ата минута, а в 51-ата Марко Асенсио оформи крайния резултат.

Успехът приближи " кралете " до 34-а купа в Испания. До края на шампионата има 3 кръга.

Двубоят стартира с по една опция и за двата отбора. В 11-ата минута се стигна до дузпа за Реал. Наваро фаулира Менди в наказателното поле. Зад топката в отсъствието на капитана Серхио Рамос, който изгледа мача от трибуните, застана Карим Бензема, който с безкомпромисно осъществяване откри резултата.

" Белите " стартираха мощно втората част и стигнаха до попадение в 51-ата минута. Марко Асенсио се разписа, а голът бе зачетен след интервенция на ВАР, защото имаше подозрения за засада на Бензема.

До края на срещата вратарят на Алавес Роберто отрази удари на Модрич, Родриго и Кроос.
 Оливер Бирхоф: Кай Хаверц е съвършен за Реал (Мадрид)