Реал Мадрид се провали гръмко в първия си важен мач

...

”Атрлетико” излъга ”Реал” за Суперкупата на Европа

”Реал ” Мадрид се провали гръмко в първия си значим мач след ерата ”Кристиано Роналдо ”. ”Белия балет ” загуби с 2:4 от локалния си зложелател ”Атлетико ” след продължения в разногласието за Суперкупата на Европа.
В постоянното време резултатът бе 2:2.

Двубоят в естонската столица Талин стартира обещаващо и още преди да е минала и минута от него Диего Коста даде задатък на " Атлетико ". Испанският национал се пребори за една висока топка със Серхио Рамос, мина около Варан и стреля мощно от дребен ъгъл, а топката профуча над главата на стража Навас.

Шест минути по-късно Рамос си върна на Коста, удряйки го с лакът в лицето. Главният арбитър обаче не видя и капитанът на " Реал " се размина с картон.

Последва напън от страна на " белите ". В 17-ата минита отборът на Хулен Лопетеги сътвори напрежение пред вратата на Облак. Марсело подаде остро към близката греда, където Асенсио отклони технично с пета, само че стражът мазета, тъкмо пред Карим Бензема.

Впоследствие и самият Марсело опитва мерника си, само че стреля неопределено. Все отново в 26-ата минута " Реал " изравни. Гарет Бейл направи страховит пробив по дясното крило и центрира към Бензема на далечната греда, който с глава прати топката около Облак.

В 34-ата минута Бейл получи прекрасен пас, само че се забави. Уелсецът съумя да върне към Бензема, чийто удар обаче бе блокиран.

Втората част стартира надалеч по-спокойно от първата. Стигна се до 62-ата минута, когато Хуанфран игра с ръка в наказателното поле при едно центриране и реферът отсъди дузпа за " Реал ". Зад топката застана капитанът Рамос и невъзмутимо осъществя - 2:1 за " лос меренгес ".

" Атлетико " отвърна на удара относително бързо. Четвърт час по-късно Хуанфран откри Анхел Корея, който подаде към Диего Коста съвсем от аутлинията и таранът не сбърка - 2:2.

До края на постоянното време повече голове не паднаха и разногласието се реши след продължения.

В продълженията " Атлетико " не остави късмет на " Реал ". Първо в 98-ата минута резервата Партей откри Саул, който разстреля Навас с брилянтен удар от въздуха, при който топката мина тъкмо под гредата.
Снимка: Reuters

Пет минути по-късно Коке приключи многоходова акция на " Атлетико ", оформяйки крайното - 4:2 за " дюшекчиите ". Така възпитаниците на Диего Симеоне остават безупречни в дуели за Суперкупата на Европа - 3 от 3. " Рохибланкос " победиха още през 2010 и 2012 година

Съставите

" Реал ": Навас; Карвахал, Варан, Рамос, Марсело; Каземиро (76 - Себайос), Кроос (102 - Майорал); Иско (83 - Васкес); Бейл, Бензема, Асенсио (57 - Модрич)

" Атлетико ": Облак; Хуанфран, Савич, Годин, Ернандес; Саул, Коке, Родри (71 - Витоло), Льомар (91 - Партей); Коста (109 - Хименес), Гризман (57 - Корея)

Източник: frognews.bg