Реал Мадрид се наложи с 2:1 при гостуването си на

...

Реал едва отърва кожата в Ейбар

Реал Мадрид се наложи с 2:1 при гостуването си на Ейбар от 28-я кръг от Примера дивисион.

Кристиано Роналдо с две попадения донесе трите точки на "кралския клуб ", само че домакините играха ужасно и заслужаваха да вземат най-малко точка.

Реал съкрати единствено на четири точки изоставането си от Атлетико, само че би трябвало да се надява на неточности на съгражданите си, с цел да ги настигне.

Ейбар започва доста решително без терзание от противника и единствено в първите пет минути сътвори две рискове пред Кейлор Навас.

В по-доброто от ситуациите Такаши Инуи не съумя да продължи към мрежата, и вместо това топката мина около голлинияята и излезе.

Реал се окопити след десетата минута и стартира също да нападна, само че Ейбар продължи да играе намерено.

В 20-та минута Педро Леон накара Навас да прави мощно избавяне.

След неприятен конфликт в наказателното поле Рафаел Варан бе сменен наложително, поради удар в главата му.

Въпреки изравнената игра, класата си сподели думата в 34-та минута, когато Роналдо бе изведен отляво по фланга, напредна, размина бранителя си и с лекост осъществя за 1:0 в интерес на Реал.

Инуи и Серхио Рамос размениха по един удар с глава към вратата в идващите минути, само че без да намерят очертанията ѝ.

Марко Дмитрович отрази и още един рисков шут на Роналдо преди почивката.

Веднага след подновяването на играта Ейбар имаше искания за дузпа, за игра с ръка на Каземиро, само че той бе паднал на земята в обстановката.

В петата минута от второто полувреме Ейбар стигна до своето - след центриране от корнер Иван Рамис засече с глава и изравни резултата - 1:1.

Очаквано, Реал стъпи на газта и ситуациите се нижеха едно след друго. Гостите също имаха искания за игра с ръка на Хосе Анхел, само че реферът резервира стандарта си.

Мачът се развиваше на страхотни обороти, като и пред двете порти имаше забавни обстановки.

Финалният взлом на Реал въпреки всичко даде резултат и Кристиано с глава засече центриране на Карвахал отдясно и заби неспасяамо топката в мрежата в 84-та минута.

Това се оказа и задоволително за Реал да вземе цялостен комплект точки от Ейбар.