Реал (Мадрид) постигна неочаквано трудна победа срещу борещия се за

...

Бензема вдъхнови "Реал" за трудна победа

Реал " (Мадрид) реализира ненадейно сложна победа против борещия се за мястото си в елита " Елче ", налагайки се с 2:1. Кралският клуб стигна до трите точки с два гола на звездата си Карим Бензема.

Белите трябваше да обръщат развоя на мача, откакто Дани Калво изведе " Елче " в 61-ата минута. Той се разписа с глава при неприятно издигната отбрана на домакините.

" Реал " доминираше в края на срещата и дейностите се водеха пред вратата на гостите. Лидерът на белите Карим Бензема още веднъж се разписа, като го направи в 73-ата минута след хубаво подаване на Лука Модрич.

В добавеното време французинът вкара още един път, като го направи с прекрасен изстрел от воле.

С пропуски се регистрираха Каземиро и Начо, които можеха да създадат триумфа и по-изразителен.

За " Реал " успеха е първа в Ла Лига от 20 февруари, а отборът прекъсва серия от две следващи равенства. С трите точки белите излязоха на втора позиция, изпреварвайки " Барселона ". Те са на пет зад водача " Атлетико ", който занапред ще изиграе мача си от кръга.
Източник: dnevnik.bg