Реал (Мадрид) победи Виляреал в среща от 36-ия кръг на

...

Реал победи Виляреал с 3:2

Реал (Мадрид) победи Виляреал в среща от 36-ия кръг на Ла Лига. Мачът на стадион " Сантяго Бернабеу " приключи при резултат 3:2 за " галактикос ".

Диас, на два пъти, както и един път Вайехо връчиха трите точки в актива на столичани. Точни за гостуващия тим бяха Жерар Морено и Жауме Коста.

Един от грандовете на испанския футбол доиграва слаб сезон и през днешния ден зарадва най-малко малко изстрадалите си почитатели.
 Снимка 421690
Източник:

" Кралете " са твърдо на трето място и играят само за авторитет. Реал записа две следващи издънки, откакто падна с 0:1 от Райо Валекано и нулево реми с Хетафе.

Този път мадридчани се постараха да покажат на какво фактически са способни.

Резултатът беше открит единствено две минути след началото, след попадение на Мариано Диас. Само 9 минути по-късно обаче, с асистенция на Алваро Гонсалес и прецизен завършващ изстрел на Жерар Морено, " жълтата подводница " се върна в мача.
 Снимка 421689
Източник:

Четири минути преди почивката Хесус Вайехо възвърне преднината от един гол за домакините и прати състава си с известна доза самочувствие към съблекалните.

Само четири минути след подновяването на играта Даниел Карвахал асистира на Диас, който за повторно в мача вкара за 3:1.
 Снимка 421688
Източник:

Крайното 3:2 оформи Коста, разписал се в продължението на дуела.

Напоследък Виляреал взе глътка въздух в борбата за избавление, само че към момента не е сигурен за мястото си в елита.

Гостите ще се стремят да завоюват най-малко точка в последните два кръга от акцията.