Реал Мадрид победи Уеска с 4:1 в първи мач от

...

Реал Мадрид с убедителен успех в Примера, не остави шансове на Уеска

Реал Мадрид победи Уеска с 4:1 в първи мач от осмия кръг на испанската Ла Лига. Еден Азар откри за домакините с първия си гол от 392 дни насам. Карим Бензема вкара два, а Федерико Валверде се регистрира с един гол за триумфа на " белия балет ". Давид Ферейро вкара за Уеска.

Двубоят започва в умерено движение. Първата по-интересна обстановка бе пред вратата на Реал. В 7-ата минута Рафа Мир проби отдясно, навлезе в наказателното поле и нанесе удар, който обаче се оплете от външната страна на мрежата на Тибо Куртоа.

В 14-ата минута Еден Азар прати топката над вратата на Андрес Фернандес. Шест минути по-късно Федерико Валверде опита удар отвън наказателното поле, само че прати топката в навън. В ответната офанзива Рафа Мир вкара топката във вратата на Куртоа, само че попадението не бе зачетено поради засада.

В 25-ата минута Серхио Рамос засече топката с глава, само че стражът на гостите сподели добър инстикт и мазета.

Три минути по-късно Хавиер Онтиверос надбяга Марсело отляво и центрира в наказателното поле на Реал, където на далечната греда Серхио Гомес успа да на доближи до топката и я засече, само че около вратата на Куртоа.

Пет минути преди края на първата част Реал поведе. Завърналият се след травма Еден Азар получи пас от Феде Валверде и матира Фернандес от към 25 метра.
Източник: fakti.bg