Реал Мадрид победи с 92:89 у дома Олимпия Милано в

...

Реал Мадрид победи у дома Олимпия Милано

Реал Мадрид победи с 92:89 вкъщи Олимпия Милано в дуел от 27-ия кръг в Евролигата по баскетбол при мъжете. Във втория интервал "белите " имаха пасив от 18 точки, само че шест минути преди края към този момент водеха с 82:80, след което осъществиха още четири безответни точки. Четири секунди преди края на дуела Неманя Недович от италианския тим стреля неопределено от отдалеченост, като имаше късмет да докара дуела до продължения.

.@TheNatural_05 makes everything look so easy #7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/U3cKeLQEs9
— EuroLeague (@EuroLeague) March 20, 2019
Олимпия взе солидна преднина от 37:19 във втората част, а на почивката водеше с 56:50. "Белите " поведоха с 62:60 в третата четвърт след панер на Джеф Тейлър. Майк Джеймс беше на-резултатен за гостите от Милано със своите 35 точки, до момента в който за мадридския гранд Еди Таварес приключи с 21 точки. Серхио Люл се отличи с 14 точки и 4 асистенции за Реал Мадрид, заемащ трето място в класирането. Испанците към този момент си подсигуряваха класиране за идната фаза в Евролигата.

В друга среща от шампионата Панатинайкос завоюва със 72:70 в семейството си против Саски Баскония и съхранява възможностите си да продължи напред, заемайки девета позиция досега. Домакините водеха с 48:27 по средата на дуела, а испанците пробваха да създадат поврат, само че в края не съумяха да се доберат даже до продължения.

Дешън Томас се отличи с 16 точки за спечелилите, а неговият съотборник Шон Килпатрик добави още 14 точки. За гостите Марсело Уертас и Шейвън Шийлд осъществиха по 13 точки. Саски Баскония заема шесто място в класирането. Фенербахче, ЦСКА Москва, Анадолу Ефес и Барселона също си осигуриха присъединяване на четвъртфиналите. По-късно довечера ще се изиграят още четири срещи от постоянния сезон в Евролигата.

Мачове от 27-ия кръг в постоянния сезон от Евролигата по баскетбол при мъжете:

Дарушшафака (Турция) - Химки (Русия) 91:85
Панатинайкос (гърция) - Саски Баскония (Испания) 72:70
Макаби Тел Авив (Израел) - Жалгирис (Литва) 83:85
Реал Мадрид (Испания) - Олимпия Милано (Италия) 92:89

класиране:
1. Фенербахче 23 победи/4 загуби, 2. ЦСКА Москва 21/6, 3. Реал Мадрид 21/6, 4. Анадолу Ефес 17/10, 5. Барселона 16/11, 6. Баскония 14/13, 7. Олимпия Милано 14/13, 8. Олимпиакос 14/13 и други.