Реал (Мадрид) победи Милан с 3:1 и спечели трофея Бернабеу“.

Реал победи Милан с 3:1 за трофея Бернабеу“

" Реал " (Мадрид) победи " Милан " с 3:1 и завоюва трофея „ Бернабеу “.

„ Кралете “ започнаха с Кейлор Навас на вратата и Карвахал, Серхио Рамос, Рафаел Варан и Марсело в отбрана. Тони Кроос, Каземиро и Иско действаха в халфовата линия, а в офанзива - Гарет Бейл, Маркос Асенсио и Карим Бензема.

„ Росонерите “ също заложиха на най-хубавия състав, с който разполагат, като офанзивата им бе водена от новото попълнение Гонсало Игуаин, подкрепян интензивно от Сусо и Фабио Борини. В средата на терена бяха Франк Кесие, Джакомо Бонавентура и Лукас Билия, а в отбрана започнаха Калабрия, Матео Мусакио, Алесио Романьоли и Рикардо Родригес пред Джанлуиджи Донарума на вратата.

Домакините поведоха още във 2-ата минута, когато Даниел Карвахал центрира на далечната греда и Бензема с глава се разписа за 1:0. Само две минути по-късно Игуаин изравни с шут отвън наказателното поле.

Реал поведе още веднъж в 45-ата минута, когато при центриране от корнер няколко играчи се разминаха с топката и Гарет Бейл от близко бе прецизен за 2:1.

След почивката при започване на втората част пропуски направиха Тони Кроос от домакините и Карлос Бака от гостите. „ Белият балет‘ имаше още няколко положителни положения, а в 90-ата минута стигна и до трети гол. Донарума избави удар на Модрич, само че при добавката Борха Майорал оформи от близко крайния резултат - 3:1.
Източник: bnr.bg