Реал Мадрид победи Хетафе с минималното 1:0 в мач от

...

Реал Мадрид записа минимален успех над Хетафе с гол на Асенсио

Реал Мадрид победи Хетафе с минималното 1:0 в мач от 34-ия кръг на Ла Лига. Марко Асенсио означи победния гол.

През първото полувреме единственият прецизен изстрел на стадион " Сантяго Бернабеу " в Мадрид бе на сметката на домакините. Играчите на " белия балет " допряха топката едвам три пъти в противниковото наказателно поле в хода на първите 45 минути.

След почивката Марко Асенсио подсигурява трите точки за своя отбор. Полузащитникът насочи компактен удар отвън наказателното поле, който попадна в близкия ъгъл. Реал Мадрид е тимът с най-вече голове (16), пристигнали след шутове отвън наказателното поле в топ 5 шампионатите на Европа този сезон.

Винисиус Жуниор изпрати топката в противниковата врата, само че попадението му бе анулирано заради засада.

Федерико Валверде се трансформира във втория уругвайски футболист с най-малко 200 мач за Реал Мадрид след Хосе Сантамария (337).

Реал Мадрид се изкачи до втората позиция в класирането с актив от 71 точки. Хетафе заема 18-ото място в подреждането с 34 пункта.