Реал Мадрид надделя над Алавес с 2:1 като гост и

...

Реал надви Алавес на “Мендисороса” и оглави класирането

Реал Мадрид надви над Алавес с 2:1 като посетител и се изкачи на върха в таблицата в Примера дивисион.

През първото полувреме на мача, игран на стадион “Мендисороса ” пред 19 000 фенове, голове не бяха маркирани. Реал Мадрид поведе в 52-ата минута с гол на Серхио Рамос, който след осъществяване на свободен удар се извиси над всички и с глава прати топката в мрежата на домакините.

Алавес изравни резултата в 65-ата минута с гол на Лукас Перес от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за удар на Рамос с лакът против Хоселу. Само четири минути по-късно обаче Реал още веднъж взе задатък с гол на Дани Карвахал, който се оказа финален в срещата, макар че домакините имаха положения в заключителните минути. Реал се настани на лидерската позиция в класирането с актив от 31 точки. Барселона има три по-малко и на следващия ден гостува на Атлетико Мадрид. Алавес остава на 13-о място в подреждането. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg