Реал Мадрид изостана на две точки от големия си съперник

...

Реал не успя да победи Атлетик , остана втори

Реал Мадрид изостана на две точки от огромния си противник Барселона, който е водач в класирането в шампионата на Испания. В среща от 18-ия кръг от Примера дивисион столичани приключиха наедно 0:0 вкъщи с Атлетик Билбао.

Преди почивката удар на Тони Кроос срещна гредата на вратата на баските, а нов опит за гол на френския нападател Карим Бензема беше изчистен от голлинията. Родриго също не съумя да се разпише във вратата на отбора от Билбао.

Един път и Тибо Куртоа се намеси уверено след шут на Уилямс. Попадение на Атлетик беше анулирано поради засада.

През втората част натискът на домакините още веднъж беше мощен, само че още два пъти гредите избавиха " червено-белите " от попадение след удари на Начо Фернандес и Лука Йович.

Гостите също пропуснаха преференциални положения за гол след бързи контри и по този метод двата тима направиха тъждество на стадион " Сантяго Бернабеу ".

Реал Мадрид има 37 точки на второ място в класирането, до момента в който Атлетик е на седмата позиция с 28 точки.
Източник: cross.bg