Реал (Мадрид) изигра един от най-убедителните си като атакуващ футбол

...

Кадис - Реал 0:2: Куп пропуски белязаха успеха на Бензема и компания

Efbet2023 Horizontal
Реал (Мадрид) изигра един от най-убедителните си като атакуващ футбол дуели през сезона, само че вкара единствено две попадения, които бяха задоволителни за триумф с 2:0 над Кадис като посетител в мач от 29-ия кръг на Ла Лила. “Белите ” направиха безчет пропуски и се наложи Начо Фернандес да се трансформира в голмайстор с отдалечен удар в 72-рата минута. Четири по-късно прецизен беше и Марко Асенсио. Две греди удари носителя на Златната топка Карим Бензема, като дружно с Родриго беше измежду тези, които изпуснаха най-вече шансове.Тази победа редуцира задатъка на Барселона на 10 точки при мач по-малко за водача.Отборът на Кадис въобще не успяваше да се пази, а и постоянно се изнасяше високо напред, поради което много от възможностите на Реал изненадващо пристигнаха след контраатаки. Само за първото полувреме отборът от Мадрид насочи 16 удара, а първият гол падна чак от 26-ия опит. В началните минути обаче, още при 0:0, и домакините удариха една греда.Във вторник на футболистите на Карло Анчелоти следва посещение на " Стамфорд Бридж " против Челси в 1/4-финален мач реванш от Шампионската лига. Първата среща на " Сантяго Бернабеу " приключи 2:0 в интерес на Кралете.