Реал Мадрид и Байерн Мюнхен завършиха наравно 2:2 в среща-реванш

...

"Байерн" изпусна "Реал" на "Бернабеу", трети пореден финал за "белите"

" Реал " Мадрид и " Байерн " Мюнхен приключиха наедно 2:2 в среща-реванш сред двата отбора от полуфиналите на Шампионска лига, играна на " Сантяго Бернабеу " в Мадрид. Гостите обаче има защо да съжаляват. Баварците, както и в първия мач, сътвориха повече голови благоприятни условия, само че имаха проблеми със завършващия удар.

Така с общ резултат 4:3 " Реал " Мадрид ще спори за трофея в трети следващ сезон.

Тазвечершният мач стартира чудесно за баварците, които поведоха още в третата минута с гол на Джошуа Кимих. Младокът се възползва от неточност в защитата на " Реал " и от близко разстреля стража Кейлор Навас. " Кралксият клуб " изравни в 11-ата минута, когато Марсело проби по левия фланг и центрира превъзходно, а Карим Бензема с глава прати топката в мрежата.

До края на полувремето най-интересни бяха не голови благоприятни условия, а две обстановки, в които гостите имаха искания за дузпа. При първата, в 16-ата минута Роберт Левандовски падна в наказателното поле, само че основният арбитър вярно не отсъди углавен удар. В добавеното време на първата част обаче Марсело игра с ръка в наказателното поле след центриране на Джошуа Кимих. Тук реферът Джунейт Чакър сбърка, избирайки да не уточни бялата точка.

Втората част стартира кошмарно за " Байерн ". Груба неточност на стража Свен Улрайх беше осъдена от Карим Бензема - 2:1. Стражът на германците не реши добре една върната топка, пропусна я зад себе си и Бензема осъществя на празна врата.

След час игра преотстъпеният от " Реал " - Хамес Родригес изравни за 2:2. До края " Байерн " сътвори още положения, само че ги пропиля.

По този метод " Реал " още веднъж получава късмет да отбрани трофея си. На финала Кристиано Роналдо и компания чакат спечелилия от конфликта сред " Рома " и " Ливърпул ". Англичаните имат задатък от 5:2 след първия мач и са любимци преди утрешния дуел на " Олимпико ".