РБ (Лайпциг) записа най-изразителната победа в кратката си история, след

...

Лайпциг строши рекорд, а Тимо Вернер надскочи себе си

РБ (Лайпциг) записа най-изразителната победа в късата си история, откакто разнищи Майнц 05 с 8:0 като хазаин в конфликт от 10-ия кръг на Бундеслигата. Досегашното върхово достижение на отбора беше 8:2 над дилетантите от Вилхелмсхавен преди повече от седем години. Тимо Вернер направи мача на живота си, откакто взе присъединяване в шест от попадения, вкарвайки три и подавайки за други три.

6 - Since detailled data collection began in 2004-05, only Claudio Pizarro (4 goals + 2 assists against HSV in May 2013) has been involved in equally as many goals in a #Bundesliga game than @TimoWerner today (6). Bull. #RBLM05 pic.twitter.com/mJxHi19pac
— OptaFranz (@OptaFranz) November 2, 2019
С този успех Разенбалшпорт изпревари Байерн (Мюнхен) по голова разлика и към този момент е на трета позиция, а водачът Борусия (Мьонхенгладбах) има с 4 пункта повече.

“Червените бикове” размазаха съперника с пет гола още до почивката, като четири от тях паднаха в границите на 14 минути. Марсел Забитцер (5’) откри резултата, а след него точни бяха Вернер (30), Кристофър Нкунку (35’), Марсел Халстенберг (39’) и Юсуф Поулсен (44’). Второто полувреме стартира в същото движение след попадения на Вернер (48’) и Норди Мукиеле (50’), откакто домакините се успокоиха. Чак в 87-ата те прибавиха още един гол - още веднъж посредством Вернер.

За Майнц 05 това също е връх - за най-тежка загуба. Досега те бяха отстъпвали най-вече с 0:7. Сега отборът е на 13-а позиция, на 2 точки от рисковата зона. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
КЛАСИРАНЕ
Бундеслига 10 кръг, събота 2 ноември  Ред Бул Лайпциг 8:0краен резулат  Майнц 05