РБ Лайпциг запази лидерското си място в Бундеслигата. Биковете на

...

РБ Лайпциг остава лидер в Бундеслигата след победа над Аугсбург

Република България Лайпциг резервира лидерското си място в Бундеслигата. " Биковете " на Юлиан Нагелсман си потеглиха с трите точки от Бавария, побеждавайки Аугсбург с 2:0. Съперникът даде сериозен отпор фаворите, само че всичко си пристигна на мястото с по един гол, във всяко от полувремената, в мрежата на Рафал Гикиевич.
Снимка: БГНЕС  Република България Лайпциг остава водач в Бундеслигата след победа над Аугсбург (ВИДЕО)
Малко преди почивката халф-бекът Анхелино се оказа на точната позиция и се разписа след асистенция на своя испански съотечественик Дани Олмо. Плеймейкърът продължи да раздава голови пасове, като спомогна на Поулсен да оформи крайното 0:2 в 66-ата.

По този метод Република България Лайпциг има 10 точки в своя актив и е неосъществим за останалите си съперници, най-малко в началния стадий на Бундеслигата.

Плътно зад тях е Борусия (Дортмунд). " Жълто-черните " имаха доста сложна аудиенция на актуализирания Хофенхайм. Вестфалци въпреки всичко се добраха до минималния триумф с 0:1. В воин за гостите се трансформира огромният водач Марко Ройс. Той се появи в игра с настъпването на 64-ата минута, а 12 по-късно към този момент беше в прегръдките на своите сътрудници, подсигурявайки трите точки.

Щутгарт продължава да бъде извънредно мощен при своите гостувания. " Мерцедесите " удариха скъпарската селекция на Херта с 0:2 посред Берлин. " Швабите " дръпнаха рано в резултата след гол на Кепмф, а след почивката демонстрираха и своето най-силно оръжие контраатаката. Улисани в офанзива, домакините не помниха за Гонзало Кастро, който в 68-ата минута означи красиво попадение от междинна отдалеченост. Поредният неоснователен резултат на " Старата дама " пък може да докара до уволнението на наставника Бруно Лабадия.
В другия дуел от 16:30 часа, Байер (Леверкузен) предстоящо завоюва визитата си на Майнц с 1:0. Единственото попадение в дуела бе осъществено от аржентинския стрелец Лукас Аларио. Фрайбург и Вердер не се победиха и приключиха при реми 1:1.

Източник: fakti.bg