РБ Лайпциг се утвърди в топ 4 след разгром над

...

РБ Лайпциг се утвърди в топ 4 след разгром над Майнц

РБ Лайпциг се утвърди в топ 4 след погром над Майнц
РазенБалшпорт Лайпциг завоюва с безапелационното 4:1 над гостуващия Майнц 05 в предпоследен мач от 15-ия кръг на Бундеслигата. По два гола за триумфа на "биковете" осъществиха нападателите Юсуф Поулсен (14-та и 19-та) и Тимо Вернер (74-та и 88-ма). Оказалото се почетно попадение за гостите означи Карим Онисиво в края на първото полувреме.

Лайпциг вкара бързи два гола още преди 20-та минута, откакто първо Кампъл асистира на Поулсен отдясно, а по-късно Вернер откри непокрития датски национал в наказателното поле и той от близко вкара втория си гол в срещата. Онисиво върна едно попадение до почивката след удар с гласа, само че през втората част Лайпциг довърши своя противник с помощта на Вернер. Второто му попадение бе доста хубав шут от отдалеченост, който се отклони от напречната греда и влезе в мрежата.

Последният дуел от кръга опълчва Айнтрахт Франкфурт и Байер Леверузен. Те стартират от 19:00 ч. /БГНЕС
Източник: bgnes.com