РБ Лайпциг продължава с победите в Шампионска лига. Германският тим

...

РБ Лайпциг подчини Зенит, ВАР отново се намеси

РБ Лайпциг продължава с успехите в Шампионска лига. Германският отбор завоюва надалеч от вкъщи при визитата си на Зенит Санкт Петербург с 2:0 и еднолично е на върха с актив от 9 точки в група G. Руснаците са на 2-ото място с 4 точки. Головете за триумфа осъществиха Диего Деме в края на първото полувреме и Марсел Забитцер в 63-ата минута.

Топката посети вратата на Зенит още в 14-ата минута на дуела, откакто Халстенберг я вкара в мрежата, само че попадението беше анулирано. Домакините отвърнаха с рисково състояние пред вратата на противника, само че Дзюба и Оздоев не съумяха да се разпишат.

В 45-ата минута добра офанзива на Зенит развита от Азмун и Дзюба трябваше да докара до гол, само че топката не влезе в мрежата. Противно на това гостите откриха резултата с попадение на Деме в идната офанзива.
Източник: fakti.bg