РБ Лайпциг победи с 3:0 у дома Бохум в мач

...

РБ Лайцпиг показа мощ срещу Бохум

РБ Лайпциг победи с 3:0 вкъщи Бохум в мач от 7-ия кръг на Бундеслигата. Головете за „ биковете “ паднаха през второто полувреме. Едва в 70-ата минута Андре Силва откри резултата. Три минути по-късно Кристофър Нкунку удвои, а в 78-ата минута още веднъж французинът оформи крайния резултата.

С триумфа Лайпциг събра 10 точки и излезе на седмо място във краткотрайното класиране. Бохум е предпоследен с 4 пункта.

Още в 4-ата минута Бокхорн извърши нарушаване в наказателното поле против Нкунку. Главният рефер Роберт Хартман уточни бялата точка, само че след намесата на ВАР промени решението си. До края на първата част „ биковете “ атакуваха, само че Емил Форсберг, Юсуф Поулсен и Нкунку пропуснаха положителни благоприятни условия за попадение.

Натискът на Лайпциг продължи и през второто полувреме, само че домакините вкараха едвам в 70-ата минута. Тогава Силва засече с глава центриране от корнер на Доминик Соболсай.

Три минути по-късно Нкунку удвои. Френският флангови нападател получи пас от Силва отвън наказателното поле и с прекрасен удар матира Мануел Рийман.

В 78-ата минута Нкунку се възползва от чудесно центриране на Йошко Гвардиол, изпревари вратаря на Бохум и опъна мрежата за крайното 3:0.
Източник: fakti.bg