РБ Лайпциг победи Дармщат с 2:0 у дома. Срещата беше

...

РБ Лайпциг не се затрудни с Дармщат и излезе четвърти

РБ Лайпциг победи Дармщат с 2:0 вкъщи. Срещата беше от 25-ия кръг на Бундеслигата. " Биковете " поведоха още в 3-ата минута, когато Томас Ишърууд си вкара автогол. Пет минути след почивката Кристоф Баумгартнер вкара втория гол за домакините.

С триумфа Република България Лайпциг събра 46 точки и най-малко краткотрайно изпревари Борусия Дортмунд, като зае 4-о място във краткотрайното класиране. " Лилиите " са на дъното с 13 точки.

Срещата стартира мощно за " биковете ", които откриха резултата още в 3-ата минута. Тогава Томас Ишърууд прати топката в личната си врата в опит да почисти подаване в наказателното поле.

Три минути след почивката Лоис Опенда се озова на отлична позиция, с цел да удвои, само че насочи слаб удар, който не затрудни вратаря на " лилиите ".

В 50-ата минута Ксавер Шлагер откри Кристоф Баумгартнер пред наказателното поле и австриецът с шут в левия ъгъл вкара за 2:0.

В 66-ата минута Дармщат можеше да се върне в мача, само че ударът на Оскар Вилхелмсон беше отразен от Петер Гулачи.