...

ЦСКА би Левски, Лудогорец не сбърка в Пловдив! Черно море ще е арбитър за титлата

Развръзката за купата в Първа лига бе отсрочена за последния кръг.

Това стана факт одеве, откакто Лудогорец и ЦСКА не сбъркаха и разликата на върха от една точка в интерес на актуалните първенци от Разград се резервира.

Лудогорец завоюва с 2:0 против Ботев в Пловдив след голове на Клаудио Кешерю - 35-ата минута, и Яцек Швиерчок - 44-ата. Преди това, в 28-ата минута, вратарят на домакините Кайзер избави дузпа на Моци.

ЦСКА взе Вечното дерби с Левски, също с 2:0. Точни бяха Тиаго след рикошет от фаул в 70-ата минута и Евандро в 85-ата.

Така Лудогорец остава водач със 76 точки, а ЦСКА е втори със 75.

В последния кръг в петък Черно море и Ботев ще са арбитри за купата. Варненци гостуват на Лудогорец от 20 часа в Разград, а по същото време Ботев играе с ЦСКА на " Българска войска " в София.
Източник: petel.bg