Разтърсваният от кадрови проблеми заради контузии вицешампион Голдън Стейт прекъсна

...

Голдън Стейт прекъсна серия от седем загуби с убедителна победа в Мемфис

Разтърсваният от кадрови проблеми поради травми вицешампион Голдън Стейт прекъсна серия от седем следващи загуби след 114:95 в залата на Мемфис. Успехът бе извоюван с помощта на мощната игра на “воините” през втората четвърт, в която те изцяло преобладаваха над “гризлитата”, записвайки 33 точки против единствено 16 на съперника. Гостите се отдръпнаха на полувремето с задатък от 15 точки (61:46), които Мемфис не съумя да заличи, макар че бе по-резултатен в третата четвъртина (26:22). Голдън Стейт завърши мощно последната част, с което подпечата третата си победа за сезона.

Интересно е, че нито Стив Къри, нито Клей Томпсън или феноменалния новобранец Ерик Пашал не поведоха “войните” по пътя към триумфа. Този път основните функции изиграха Алек Бъркс, който вкара рекордните си за сезона 29 точки, и Глен Робинсън III, добавил 20. Един от най-впечатляващите на терена беше Маркес Крис, който изигра най-хубавия си мач за Голдън Стейт със 17 точки, 6 битки и 4 блока. Дреймънд Грийн беше покрай 24-и " трипъл-дабъл " в кариерата си, като приключи с 8 точки, 10 битки и 11 асистенции.

Новакът Джа Морант се отличи с 20 точки да домакините.

Въпреки триумфа, Голдън Стейт остава финален в Лигата с едвам три победи в 15 мача. “Воините” няма да имат доста време да отпразнуват дълго чаканата победа, защото се насочат към Далас, с цел да провокират изгряващата звезда Лука Дончич.