Райън Сътър даде аванс на Минесота при ситуация четирима на

...

Минесота спечели трудна победа срещу дивизионния съперник Чикаго

Райън Сътър даде задатък на Минесота при обстановка четирима на четирима в последната третина, а Деван Дъбник избави 34 удара за победа на Минесота с 2:1 против Чикаго в мач от Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ). С това Уайлд стопираха серията си от две загуби и се откъснаха на две точки от дивизионния противник.

Йонас Бродин вкара във втората третина за Минесота (23-17-4), с което изравни резултата. Чикаго поведе след 10 минути игра през първата част посредством Брент Сийбруук, който пропусна разгромното 8:2 против Отава във вторник вечер, само че се завърна в състава на Черните ястреби с гол. Сътър обаче реши изхода от мача 3:03 минути след началото на последната третина.

Антон Форсберг избави 25 удара в третия си следващ старт за Чикаго, който минути преди началото на мача приключи замяна на играчи с Аризона. Към Глендейл поеха дясното крило Рихард Паник и нападателят Лоран Дофен, а за Черните ястреби към този момент ще играят крилото Антони Дюклер и бранителят Адам Кленденинг.

Отава победи Торонто с 4:3, откакто Том Пят се разписа 3:05 минути преди сирената на последния мач за двата тима преди почивната им седмица. Той получи шайбата от Мат Дюшен при обстановка трима на един и преодоля Фредерик Андерсен с висок удар в близкия ъгъл.

Томас Шабот, Майк Хофман и Габриел Дюмон също се разписаха за Сенаторите (15-18-9), а Крейг Андерсън избави 44 удара на вратата си, откакто беше изваден от игра при погрома против Чикаго. Андреас Боргман, Джеймс ван Риймсдайк и Морган Райли се разписаха за Торонто (25-17-3). Гледай извънредно у нас конфликтите от NHL, онлайн по Mtel Sport 1 и Mtel Sport 2