Ръсъл Уестбруук записа седмия си трипъл-дабъл през сезона при победа

...

Уесбруук със седми трипъл-дабъл при победа срещу Сан Антонио

Ръсъл Уестбруук записа седмия си трипъл-дабъл през сезона при победа на Оклахома Сити с 90:87 против Сан Антонио в мач от Националната баскетболна лига на Съединени американски щати и Канада (НБА). Тъндър обаче останаха на последно място в Северозападната дивизия с баланс 10-12, до момента в който Сан Антонио, който беше без Ламаркъс Олдридж и Тони Паркър, е с 15-8 и заема второто място в Югозападната.

Уестбруук приключи мача с 22 точки и по 10 битки и асистенции, до момента в който Стивън Адамс означи 19 пункта и завоюва 10 битки. Оклахома Сити пък завоюва седмата си поредна победа в НБА, макар че вторият най-резултатен състезател на тима през сезона Пол Джордж означи единствено осем точки при пукотевица 2/17 от игра.

Деджонте Мъри означи 17 точки за Сан Антонио, който пропусна да изравни със сирената след неверна пукотевица на Брендън Пол.

Хюстън е в серия от седем следващи победи и води с три пред Сан Антонио на югозапад. Рокетс надделяха със 118:95 Лос Анджелис Лейкърс, откакто Джеймс Хардън означи 36 точки и записа девет асистенции, а Ерик Гордън добави още 22 пункта.

Стеф Къри вкара 30 точки за 30 минути, а Кевин Дюрант добави още 24 при победа на Голдън Стейт със 123:95 против Маями. Уориърс направиха голямата разлика със серия 18:3 при започване на второто полувреме и завоюваха третата си поредна победа в НБА. Тя ги остави на цели 10 мача пред Лос Анджелис Клипърс в Тихоокеанската дивизия.