Ръсъл Уестбрук отбеляза 37 точки за отбора на Оклахома Сити,

...

Ръсел Уестбрук блести при успех на Оклахома

Ръсъл Уестбрук означи 37 точки за тима на Оклахома Сити, който победи със 122:112 Филаделфия за осмата си поредна победа в Националната баскетболна асоциация на Съединени американски щати и Канада (НБА). По този метод Тъндър (30-20) се приближиха на две победи от Минесота в Северозападната дивизия, до момента в който Сиксърс (24-22) останаха трети в Атлатническата.

Уестбруук вкара 6 от 20 стрелби в първото полувреме, когато получи и удар при опит за блокиране на Джоел Ембийд. Звездата на Тъндър обаче вкара 8 от 13 през второто полувреме, а към тях добави общо 14 асистенции и девет битки. Пол Джордж добави 31 точки за Оклахома, а Стивън Адамс приключи мача с дабъл-дабъл при 20 точки и 13 битки.

Ембийд означи 27 точки и завоюва 10 битки, до момента в който Бен Симънс се регистрира с 22 пункта за тима на Филаделфия, който изостава доста от водачите в дивизията си Бостън (35-15) и Торонто (33-15), само че води с две победи на Детройт в борбата за осмата плейофна позиция на изток.

Пистънс (22-26) продължиха свободното си рухване в класирането, откакто позволиха осма поредна загуба. Този път водачът в Централната дивизия Клвиланд (29-19) победи Детройт със 121:104, като Леброн Джеймс приключи срещата с 25 точки, 14 асистенции и осем битки. Той вкара 8 от 16 стрелби от игра и 8 от 9 от линията за нарушаване.

Торонто надигра със 123:111 Лос Анджелис Лейкърс, откакто Фред Ванвлийт означи рекордните в кариерата си 25 точки. Демар Дерозън приключи срещата с 19 пункта, а с това Раптърс прекратиха победната серия от четири мача на Лейкърс и си подсигуряваха второто място в Източната конференция най-малко до 4-и февруари. Това значи, че Дуейн Кейси ще бъде треньор на тима на Леброн Джеймс в мача на звездите в НБА.

Хюстън (35-13) пък победи Финикс (17-33) със 113:102 и продължава да бъде втори в Западната конференция. Джеймс Хардън означи 27 точки, завоюва 10 битки и остана на две асистенции от третия си трипъл-дабъл за сезона, с което оказа помощ на Рокетс да победят Сънс за седми следващ път и 14-и от последните 16 срещи на тези два тима.

Сан Антонио (33-19) е трети, откакто победи Сакраменто (15-34) със 113:98. Брин Форбс записа персонален връх за сезона с 23 точки, а Ламаркъс Олдридж и Ману Джинобили прибавиха по 15 за третата поредна победа на Спърс против Кингс. Последните останаха без треньор във втората минута, откакто Дейв Йоргер се прибра в съблекалните поради световъртеж.