Ракета №1 на България Григор Димитров стартира отлично участието си

...

Григор Димитров със силен старт и победа в Китай

Ракета №1 на България Григор Димитров започва чудесно присъединяване си на тенис шампионата в Ченду, Китай. Първата ни ракета се наложи със 7:5, 7:5 над Даниел Еванс, като сподели ужасно неизменност в играта си.
Сет №1 стартира равностойно. Двамата си размениха по една точка за пробив в третия и четвъртия гейм, само че до пробив не се стигна. Равенството се резервира до 5:5, когато Димитров завоюва подаването си за 6:5, а незабавно по-късно направи пробив за 7:5 и завършек на първия сет.
Втората част стартира чудесно за 26-я в международната класация. Хасковлията направи ранен пробив за 3:0, само че позволи спад, когато сервира за мача при 5:3. Той въпреки всичко взе своето, като направи нов пробив при 6:5, с цел да затвори срещата след 7:5, 7:5.
С тази победа Гришо се класира за 1/4-финалите на шампионата. Там той ще се изправи против спечелилия от двойката Александър Бублик - Джордан Томпсън.
Източник: actualno.com