Рафаел Надал спечели най-трудния си мач от началото на Уимбълдън

...

Надал се измъкна в четиричасова битка срещу Фриц

Рафаел Надал завоюва най-трудния си мач от началото на Уимбълдън този сезон с 2:3 против американеца Тейлър Фриц.

Двамата прекараха 4 часа и 20 минути на корта, с цел да сътворят ужасно шоу за феновете, които бяха препълнили централния корт в Лондон.

Срещата стартира ужасно за Фриц, въпреки да загуби още първото си подаване. Той завоюва първата част с 6:3.

Във втория сет „ Матадора “ още веднъж стартира с ранен пробив, а към края избави брейкпойнт за изравни с 5:7.

Най-силният сет за американеца последва, като той още веднъж победи с 6:3, само че без да позволява съмнения на собствен сервис.

Четвъртата част предложи страхотна борба още за първите точки. Никой от двамата не завоюва на собствен сервис, като даже първите две подавания имаха потребност от по 9 точки. Резултатът въпреки всичко бе подравнен с ново 5:7 за Рафа.

Логичното в последна сметка се случи и се стигна до тайбрек, в които Надал се възползва най-добре от износеното игрище и даже повече в един миг с 0:5, с цел да завърши по-късно мача с 6:7(4:10).

Рафаел Надал в този момент ще спори с Ник Кирьос за място на финала, до момента в който в другия мач Новак Джокович и Камерън Нори ще вършат същото.