Рафаел Надал си осигури участие на 1/4-финалите на Аустрелиън Оупън

...

Рафа Надал на 1/4-финал, чака го екзекуторът на Григор

Рафаел Надал си обезпечи присъединяване на 1/4-финалите на Аустрелиън Оупън след победа с 6:0, 6:1, 7:6 (7:4) над Томаш Бердих.

33-годишният чех опита да се съпротивлява единствено в първия гейм на мача, когато едвам не проби Надал, само че по-късно претърпя тотално проваляне с 0:6 за по-малко от половин час, написа Блиц.

Вторият сет също потегли неприятно за Бердих и той губеше с 0:3 преди да вземе сервис гейма си, само че по-късно Надал още веднъж наложи темпото в мача и постави завършек на сета след 6:1 за 34 минути.

Третият сет обаче напълно не беше толкоз лек за международния номер 2. Надал на два пъти пропускаше по два брейк пойнта и благоприятни условия за пробив, а при 6:5 в интерес на Бердих можеше и да загуби сета. В тайбрека испанецът везе своето със 7:4, въпреки играта да бе прекратена поради митинг на чеха от забавени сервиси на Надал.

На 1/4-финала испанецът чака Франсис Тиафо, който в профил Григор Димитров с 3-1 по-рано тази заран.

Източник: petel.bg