Рафаел Надал постигна своята 17-а победа над Фернандо Вердаско, а

...

Надал би Вердаско за 17-и път и си осигури реванш с Циципас

Рафаел Надал реализира своята 17-а победа над Фернандо Вердаско, а с нея си обезпечи и място на полуфиналите на Мастърса в Рим, където негов противник ще бъде Стефанос Циципас.

Вторият в схемата стартира мъчно като изоставаше с пробив, а Вердаско имаше шансове да поведе и с втори. Все отново последователно Надал взе превес, с цел да завоюва първия сет. Във втората част пък Вердаско не взе нито гейм.

За Надал пък това е трети следващ мач в Рим, в който печели сет на 0 след двете скоростни победи в четвъртък - 6:0, 6:1 над Жереми Шарди и 6:1, 6:0 над Николоз Басилашвили. За тези тру победи Надал прекара на корта едвам три часа и 48 минути.

Ден по-рано Вердаско записа победи над мощни противници като Доминик Тийм и Карен Хачанов за първия си четвъртфинал на това равнище от 2017-а насам.

Надал и Циципас се срещнаха на полуфиналите в Мадрид преди седмица, когато гъркът записа първа победа над Матадора. Сега обаче Надал получава съвършен късмет за реванш.