Рафаел Надал (Испания) разгроми Даниил Медведев (Русия) на финала на

...

Рафаел Надал спечели за пети път Canadian Open

Рафаел Надал (Испания) разгроми Даниил Медведев (Русия) на финала на Canadian Open в Монреал с 6-3, 6-0 и завоюва пета купа на шампионата от " Мастърс " 1000.
 Резултати от
Резултати от " Мастърс " 1000 в Монреал

Canadian Open, прочут като " Роджърс Къп " e шестият шампионат за годината от категорията

Цялата конспирация в решителния мач, траял единствено 70 минути, на процедура завърши в четвъртия гейм. При 30-40 Медведев се смути, позволи двойна неточност и даде пробив на съпврника си. Надал взе идващите си три сервис гейма и завоюва сета с 6-3.

В този дуел испанецът пречупи в присъщия си жанр противника си и му върза геврек. Той завоюва рекордна 35-а купа от " Мастърс " 1000. Новак Джокович има 33 трофея, а Роджър Федерер е с 28 купи. Тримата се събират дружно на почналия нощес шампионат от същата категория в Синсинати (САЩ).
 Снимка 438200
Източник:

" Матадора " доближи до крайния триумф след единствено 4 мача, в които загуби 1 сет на четвъртфинала от Фабио Фонини (Испания). Надал почиваше в първия кръг, а противникът му на полуфинала Гаел Монфис (Франция) не се яви, тъй като беше играл в същия ден, събота изнурителен четвъртфинал с Роберто Баутиста Агут. Другите две жертви на Рафа бяха английският квалификант Даниел Еванс и аржентинецът Гуидо Пея.

Медведев загуби край преди седмица във Ваингтон (САЩ) от австралиеца Ник Кириос. През тази година той отстъпи в последните срещи още на ATP 500 в Барселона и ATP 250 в Бризбън. Единствената му купа е от София през февруари. Руснакът въпреки всичко към този момент е под №8 в света и стана първа ракета на своята страна.
 Kак неверно изписан резултат по малкия екран в мач на Григор Димитров може да породи нечиста сделка

Твърдението, че българинът бил подарил гейм на Вавринка обиколи обществените мрежи