Работнички спечели дербито на Скопие срещу МЗТ и записа осма

...

Костов и Работнички са господарите на Скопие

Работнички завоюва дербито на Скопие против МЗТ и записа осма победа в осем мача след 76:71 в огромния конфликт на македонския баскетбол. Така отборът на Чавдар Костов остава отпред на класирането без да познава загубата, а българската звезда на символичните през днешния ден посетители изкара цялостни 40 минути на паркета в зала “Яне Сандански”.

Капитанът на България единствен игра без промяна за гостуващия отбор и се отличи с 13 точки, 12 битки, 4 асистенции и 4 неточности. Той вкара 3/5 от тройката и 4/4 от наказателната линия, а по-резултатни от него бяха единствено Маркъс Гинярд с 20 и Боян Кръстевски с 16.

Йордан Минчев пък изгледа целия мач от пейката на МЗТ, като не записа нито минута. Талантливото крило се възстановяваше от травма дълго време и не попадне в ротацията на Александър Тодоров. Дамян Стояновски вкара 19 точки за МЗТ, а Марко Симоновски остана с 18.